Systém nezachraňuje, zneužívá SMRT

31.03.2020

 Neustálé očekávání spásy od zřízení, systému či vlády, vždy vede jen k novým restrikcím, nesvobodě a hlavně ke ztrátě vlastní odpovědnosti. Dokud budu spoléhat na pomoc zvenčí stávám se manipulovatelnou loutkou a ztrácím tak sám sebe. To co se teď děje je v podstatě hra na schovávanou. Schováváme se před tím co JE tedy před skutečností a čekáme co bude, potažmo co kdo pro nás udělá. Tím se dostáváme do role obětí, a ještě jsme nakonec vděčni za všechny ty opatření které nás údajně chrání. Výsledkem je že se bojíme kontaktu s lidmi, nosíme nesmyslně nařízené vybavení úplně všude, a někteří se dokonce bojí navštěvovat vlastní členy rodiny.

Tahle cesta nás může zavést jedině k úplnému opuštění významu svobody a veškeré lidské přirozenosti. S vidinou ochrany našich přeci tak důležitých životů, se dobrovolně a s vděčností oddáme přísnému režimu, neboť on to s námi přeci myslí dobře.

Z psychologie je tento princip dobře známý z domácího násilí, kdy příkladně psychicky týraný muž odmítá ze vztahu odejít, protože je přesvědčen, že to s ním žena myslí dobře či dokonce že si to zaslouží. (Záměrně volím méně známou verzi - ano bývá to i opačně :))


Aby bylo však možné se společností (i s jedincem) takto manipulovat je třeba mít v ruce nějaké eso. Tím esem v rukách světových vlád je podle mého názoru dlouhodobě pěstovaný a systematicky přikrmovaný strach ze SMRTI. Ta se totiž v západní spol. stala naprosto nezpracovanou kvalitou - hrozbou, a jakékoli tendence vůdců k ochraně před ní jsou naprosto slepě následovány davem.

Úplně jsme zapomněli jak důležitou roli smrt má vedle zrození a jak moc je pro duši člověka léčivé přijímat smrt s největší pokorou a láskou. Místo toho se před ní snažíme schovávat a odsouvat ji do kolektivního stínu, a tím se vystavujeme právě té polaritě smrti která je oslabující a ničivá. Sám na sobě cítím ten pěstovaný vzorec zachraňování života za každou cenu a také mě děsí představa smrti blízkých. Rozhodl jsem se však s tímto tématem pracovat, protože jsem nahlédl jak fungují principy PARADOXU a nějak tomu prostě věřím. Věřím, že NELPĚNÍ na věcech - tedy i na životě, vede právě paradoxně ke zdravému životu. A jestli mám pravdu a tohle se máme naučit, nechci to přehlédnout! S odmítání tohoto názoru počítám a nijak takové náhledy nesoudím - chápu.


Rád bych řekl, že nechci nabádat k REBÉLII, ale vlastně cítím, že nějak chci. Jen tomu osobně říkám místo rebelie, PŘEVZETÍ ODPOVĚDNOSTI. Vnímání skutečnosti, procházení strachem a nejistotou z toho jak se zachovám a co činím je totiž pravá svoboda a přirozený rozvoj osobnosti. Tyto osobnosti pak utváří obraz společnosti a ten se vždy rovná jejich vůdcům.

KamilSch

Kamil Schuster, Kladno
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky